Co robić, gdy nie ma prądu

Musisz z wyprzedzeniem  przygotować kilku rzeczy, jeśli planowana przerwa w zasilaniu trwa w dzień szybciej się zorganizujesz, jeśli jednak awaria prądu nastąpi w nocy lepiej jest mieć przy sobie latarkę oraz inne przedmioty.

Świece i zapałki

– Zasilanie bateryjne radio i / lub w pełni naładowany iPod.

Na stronie dostawcy może dowiedzieć się gdzie nastąpi planowana przerwa, o wyłączeniach dowiesz się też więcej na stronie EnergiaDirect.pl w sekcji poradniki

  1. Jeśli masz kominek, użyj go

Gdy przerwa jest planowana możesz zaprosić wszystkich znajomych, lub zebrać się u tego, który ma w domu kominek. Nad ogniem można piec pianki – marshmallows, hot-dogi, i opowiadać straszne historie.

  1. W końcu zaczniesz czytać tę książkę

Jeśli masz latarkę, albo lampkę na baterię możesz poczytać, zwykle jesteśmy zbyt zabiegani na to żeby poczytać, może przerwy w zasilaniu są bardziej przydatne niż myślimy?

  1. Narysuj coś

Do łask wracają kolorowanki, kolorowanie nas uspokaja, podobnie jak malowanie czy rysowanie, gdyż nas mózg zmuszany jest do pracy, warto, więc gdy przeczytamy potem to narysować.

  1. Napisz list do kogoś specjalnego

Kiedy ostatni raz pisałeś list, w erze komputerów i telefonów niedługo zapomnimy jak wygląda nasze pismo. Wart więc napisać tradycyjny list, nawet jeśli go nie nadasz, warto usiąść i napisać do rodziców, do swojego najlepszego przyjaciela a nawet do siebie, czy do swojego ulubionego autora.  Pisanie pozwoli nam oczyścić umysł.

  1. Gry planszowe!

Kilka świec monopol, młynek czy chińczyk, gry planszowe zdecydowanie scalają rodzinne więzi.

  1. Oczyść swój dom

Tą aktywność zachować na te dni, w których nie ma zasilania. Umycie podłóg i starcie kurzy może nie jest miłym zajęciem ale kiedyś trzeba to wykonać.

 

Zobacz też – http://www.fokus.tv/news/awaria-pradu-co-robic-sprawdzone-rady/882

Prawa odbiorcy energii elektrycznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *