Startupy – Tauron rozwija dystrybucję i sprzedaż energii

Szansę na 200 tysięcy ma aż dziewięć startupów. Pieniądze można otrzymać na rozwój technologii i rozpocznie testowanie swoich rozwiązań. Tak w skrócie można przedstawić  program Pilot Maker, którego głównym partnerem jest Tauron. Celem programu jest  rozwiązać jakie mogą się przydać by usprawnić na całym łańcuchu wartości – od wydobycia przez dystrybucję po sprzedaż energii.

Continue reading „Startupy – Tauron rozwija dystrybucję i sprzedaż energii”

Browar pod Krakowem zasilany energią ze słońca

Portal Gramwzielone.pl, opisuje nowości z dziedziny technologii odnawialnej. Dowiadujemy się, że Browar Węgrzce Wielkie, który produkcję piwa rozpoczął wiosną 2016, a trunek w procesie refermentacji, powstaje przy zasilaniu instalacją fotowoltaiczną. Moc instalacji powinna zaspokoić 100 proc. bieżących potrzeb na energię elektryczną.

Continue reading „Browar pod Krakowem zasilany energią ze słońca”

Rekompensata za brak prądu

Możesz być w stanie domagać się odszkodowania, jeżeli dostawa energii elektrycznej lub gazu nie usunie awarii w wymaganym czasie. Twój dostawca nie zawsze jest odpowiedzialny za przerwy w dostawie prądu – ale to  lokalny dystrybutor energii elektrycznej utrzymuje  w constanstansie dopływ energii elektrycznej do domu i to do niego możesz zwrócić się z odszkodowaniem. 

Continue reading „Rekompensata za brak prądu”