Browar pod Krakowem zasilany energią ze słońca

Portal Gramwzielone.pl, opisuje nowości z dziedziny technologii odnawialnej. Dowiadujemy się, że Browar Węgrzce Wielkie, który produkcję piwa rozpoczął wiosną 2016, a trunek w procesie refermentacji, powstaje przy zasilaniu instalacją fotowoltaiczną. Moc instalacji powinna zaspokoić 100 proc. bieżących potrzeb na energię elektryczną.

To na dachu browaru zainstalowano system PV o mocy 6,84 kWp. Całość instalacji składa się z  4 modułów fotowoltaicznych. To panele obsługiwane przez trójfazowy inwerter Fronius o mocy 6 kW marki  Kioto Solar, każdy o mocy 285 Wp. Nadmiar energii może zostać oddany do dystrybutora, aby w późniejszym czasie móc energię pobrać w systemie 0,8, na zasadach opisanych w ustawie o OZE.

Takie rozwiązanie to dobry pomysł, zgłasza pod względem marketingu. Browar w procesie produkcji trunku korzysta jedynie z zielonej energii i każda butelka oznaczona jest plombą „Piwo Warzone Słońcem”, a piwem promującym fakt własnej produkcji energii elektrycznej jest piwo Sun Brewing – komentuje właściciel Browaru Węgrzce Wielkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *