Startupy – Tauron rozwija dystrybucję i sprzedaż energii

Szansę na 200 tysięcy ma aż dziewięć startupów. Pieniądze można otrzymać na rozwój technologii i rozpocznie testowanie swoich rozwiązań. Tak w skrócie można przedstawić  program Pilot Maker, którego głównym partnerem jest Tauron. Celem programu jest  rozwiązać jakie mogą się przydać by usprawnić na całym łańcuchu wartości – od wydobycia przez dystrybucję po sprzedaż energii.

To nie koniec, turon chce testować technologie z obszaru dynamicznego balansowania mocy w sieci ładowarek; wysokosprawnych baterii magazynujących energię, nowatorskiego wykorzystania grafenu w energetyce, zdalnego zarządzania sieciami dystrybucyjnymi oraz monitorowania odpływu niskiego napięcia w stacjach transformatorowych. Beneficjenci wsparcia działają także w obszarze Smart Home i optymalizacji zużycia energii. Programy mają usprawniać techniki sprzedaży, wspomagać platformy wymiany informacji jak i przeciwdziałać awariom.

To Magenta Grupa Tauron, spółka z grupy, która ma za zadanie poszukiwanie rozwiązań w obszarze inteligentnych technologii dla domu i elektromobilności, jest odpowiedzialna za wykonanie zadania. Pamiętać należy, że techBrainers jest głównym wykonawcą programu, a Tauron głównym partnerem. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Scale Up.

Więcej o TAURON 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *